Cebia vstoupila na rumunský trh

auto ojetina

Společnost Cebia, která se specializuje na prověřování historie ojetých aut, rozšiřuje své služby do zahraničí. V Rumunsku spustila plnou verzi systému AUTOTRACER pod názvem Cebia Car History a v nejbližších měsících plánuje rozšíření do dalších evropských zemí. V Rumunsku navíc plánuje vystavit podobný obchodní model jako v České republice, tedy kromě zaměření se na koncové zákazníky zde buduje také síť obchodních partnerů a připojuje nové místní zdroje dat.

„V našem systému máme data o autech prakticky z celého světa, větší část z nich pochází samozřejmě z Evropy, neboť evropská auta tvoří většinu nabídky prodejců na tomto kontinentu. Už v posledních letech tvořili zákazníci z Evropy část naší klientely a nyní jim chceme nabídnout prověření vozu v jejich jazyce a s platbou v jejich měně. Vzhledem ke skladbě dat v systému AUTOTRACER jde o zcela logický krok,“ vysvětluje Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která má za sebou více než 30 let úspěšného působení na českém trhu.

V Rumunsku bude Cebia nabízet prověření vozu také přímo na inzertních portálech podobně jako v České republice. „Chceme být klientům co nejblíže a ve správném okamžiku, kdy jim naše služby mohou pomoci vyhnout se tomu, aby se stali obětí podvodu,“ upřesňuje dále Pajer a dodává, že Cebia v Rumunsku spustila i marketingové a komunikační kampaně. V tuto chvíli již Cebia dokončuje plnou anglickou a německou verzi a chystá se i do dalších zemí.

„Do Rumunska jsme se rozhodli jít proto, že se podle našich informací jedná o zemi, kde je vysoký zájem o prověřování ojetých aut. Je to podle nás trh, který má značný potenciál. Ročně se tam přeprodá více než milion ojetých aut, přičemž míra podvodů je tam podobná jako v ČR,“ uvádí Pajer. Zhruba tři čtvrtiny aut jezdících po rumunských silnicích byly dovezené do Rumunska jako ojeté. U ojetých aut v inzerci se přitom nejčastěji vyskytuje německý původ.

Systém AUTOTRACER obsahuje data od pojišťoven, výrobců a importérů, prodejců vozidel a autobazarů, autorizovaných i neautorizovaných servisů a pneuservisů, policie, finančních a leasingových institucí, inzertních a aukčních portálů a řady dalších zdrojů čítající na několik tisíc. Díky záznamům o vozidlech lze zjistit, zda nemají stočený tachometr, zda nebyla havarovaná a případně k jaké došlo škodě a v jaké finanční výši, jaký je skutečný rok výroby a výbava dle výrobce, datum první registrace, skutečná země původu, zda auto není kradené či zatížené financováním, jak a za kolik bylo v minulosti inzerováno a řadu dalších důležitých informací.

TZ

Napsat komentář