ČD – Telematika expresně zajistila pro Tlapnet optický kanál do Čáslavi

optické kabely

Společnost ČD – Telematika zrealizovala linku DWDM, tedy transparentní optický kanál, o rychlosti přenosu 10 Gbps během necelých osmi dní od podepsání zakázky. Realizace navíc proběhla vzhledem k aktuální situaci ve velmi náročném režimu. Zákazníkem, pro kterého ČD – Telematika tuto linku expresně zrealizovala, je společnost Tlapnet.

Nová DWDM linka vede mezi datovým centrem TTC Teleport a Čáslaví. Řešení ČDT-DWDM představuje transparentní optický kanál DWDM pro přenos dat mezi koncovými body s nadstandardní rychlostí, která dosahuje až 100 Gbps na jedné vlnové délce. Mezi hlavní výhody tohoto řešení patří bezpečná a spolehlivá komunikace a široký výběr rozhraní. Samozřejmostí je technická podpora a pomoc dostupná 24 hodin denně a nepřetržitým dohledem sítě.

Společnost Tlapnet se soustředí na poskytování internetových služeb koncovým zákazníkům, mezi něž patří 60 000 domácností a 1 000 měst a obcí. Mezi zákazníky jsou i tisíce firem a řada městských či obecních úřadů. Tlapnet také poskytuje satelitní a IP televizní služby a hlasové služby. Společnost Tlapnet je zakládajícím členem sdružení největších poskytovatelů internetu v České republice ISP Alliance, které vzniklo v roce 2012.

ČD – Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Napsat komentář

Government

Ochrana oznamovatelů

Ministerstvo spravedlnosti připravilo metodiku ke směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 ze dne 23. října 2019 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie

Číst dále »