ČD – Telematika expresně zajistila pro Tlapnet optický kanál do Čáslavi

optické kabely

Společnost ČD – Telematika zrealizovala linku DWDM, tedy transparentní optický kanál, o rychlosti přenosu 10 Gbps během necelých osmi dní od podepsání zakázky. Realizace navíc proběhla vzhledem k aktuální situaci ve velmi náročném režimu. Zákazníkem, pro kterého ČD – Telematika tuto linku expresně zrealizovala, je společnost Tlapnet.

Nová DWDM linka vede mezi datovým centrem TTC Teleport a Čáslaví. Řešení ČDT-DWDM představuje transparentní optický kanál DWDM pro přenos dat mezi koncovými body s nadstandardní rychlostí, která dosahuje až 100 Gbps na jedné vlnové délce. Mezi hlavní výhody tohoto řešení patří bezpečná a spolehlivá komunikace a široký výběr rozhraní. Samozřejmostí je technická podpora a pomoc dostupná 24 hodin denně a nepřetržitým dohledem sítě.

Společnost Tlapnet se soustředí na poskytování internetových služeb koncovým zákazníkům, mezi něž patří 60 000 domácností a 1 000 měst a obcí. Mezi zákazníky jsou i tisíce firem a řada městských či obecních úřadů. Tlapnet také poskytuje satelitní a IP televizní služby a hlasové služby. Společnost Tlapnet je zakládajícím členem sdružení největších poskytovatelů internetu v České republice ISP Alliance, které vzniklo v roce 2012.

ČD – Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Napsat komentář