Carvago s GEFCO představily testovací centrum ojetých automobilů TechYard

TechYard

Český automotive start-up Carvago, spadající do skupiny EAG, ve spolupráci se společností GEFCO představily moderní testovací centrum TechYard v Ovčárech u Kolína. Centrum slouží ke kompletní kontrole, auditu a případnému servisu ojetých automobilů a stává se pro Carvago hlavním kontrolním a logistickým centrem pro český trh. Podrobným testováním zde prochází veškeré vozy, které pro české dealery a bazary v portfoliu startup Carvago nabízí. V budoucnu by se mělo testovací centrum otevřít také externím partnerům či dealerům, přičemž Carvago a GEFCO plánují koncept rozšířit i do dalších zemí střední Evropy.

Moderně vybavené testovací centrum TechYard se nachází v logistickém HUBu společnosti GEFCO v Ovčárech u Kolína, významného partnera startupu Carvago. Nabízí veškeré technologie potřebné pro zevrubnou kontrolu vozu i kapacity pro pokročilý servis. Vedle standardních mechanických kontrol nechybí ani testování řídicích jednotek, propojení s externími databázemi pro ověření historie vozu, digitální kontrola stavu laku či měření emisí. Veškeré nasbírané údaje jsou následně v reálném čase dokumentovány v online databázi – kartách vozů, kterou pro Carvago speciálně vyvíjí mateřská skupina EAG. TechYard tak nabízí veškeré služby pro kompletní správu dat o vozidle na jednom místě. V průběhu servisní kontroly (či dodatečných servisních zásahů) je možné auto nejen do databáze přihlásit, ale také neustále online doplňovat informace o technickém stavu, emise či evidovat malý servisní zásah.

V rámci pilotního provozu jsou v centru denně odbaveny desítky ojetých automobilů, kterým se věnuje více než desítka specializovaných techniků. K dispozici mají zkušební a servisní haly disponující 15 moderními servisními stanovišti, nově vybudovanou lakovnu a další technické místnosti a laboratoře v celkové rozloze 3000 m2. Přidanou hodnotou testovacího centra je pak například možnost čištění vozů ve specializovaných mycích linkách nejnovějšími technologiemi, čištění klimatizace, DPF filtrů nebo renovace převodek a další.

TechYard slouží také jako základna flotily vozů, které Carvago fyzicky vlastní a v rámci B2B obchodního modelu nabízí svým partnerům. Aktuálně se jedná o více než 150 vozů v cenové relaci 200-500 tisíc, převážně v kategorii střední a vyšší střední třídy a v průměru do 5 let stáří. Další zhruba dvě tisícovky partnerských vozů pak Carvago nabízí ve výhradním prodeji. Logistiku směrem k obchodním partnerům zajišťuje společnost GEFCO, stejně jako door2door delivery ke koncovému zákazníkovi. Každá manipulace s vozem je přitom evidována v aplikaci speciálně vyvinuté pro tento účel společností EAG.

Napsat komentář