Business Lease rozjíždí nové služby, řešení dodal český Xmarton

BMW car in the city

Poskytovatel operativních leasingů a firemních flotilových řešení společnost Business Lease bude od května v České republice a na Slovensku nabízet dvě nové služby. První z nich bude zvyšovat efektivitu využití firemních poolových autoflotil, druhá poskytne firemní klientele možnost krátkodobé přímé zápůjčky automobilů. Start obou služeb umožnilo technické řešení od české společnosti Xmarton.

Česká společnost Xmarton vyrábějící jednotku, jejímž prostřednictvím je možné propojit automobil s chytrým mobilním telefonem, zahájila novou obchodní spolupráci se společností Business Lease. Poskytovatel operativních leasingů začal od května 2019 nabízet dvě nové služby. První je primárně určena pro firemní poolové flotily a usnadňuje jejich správu i praktické provozování. Systém umožňuje rezervaci poolového vozidla, včetně schválení cestovního příkazu a následné ovládání automobilu pomocí virtuálního klíče v mobilní aplikaci. Analýza dat z elektronické knihy jízd pak umožňuje efektivnější využívání celé flotily. Business Lease chce v roce 2019 vybavit tímto řešením minimálně 200 vozů.

Druhá služba se týká přímého carsharingu pro firemní klientelu. Business Lease nabídne v první vlně několik automobilů ke krátkodobým zápůjčkám. Automobily jsou rozmístěny v garážích vybraných office center v České republice a technické řešení od společnosti Xmarton umožňuje jejich půjčování nájemci příslušného office centra bez nutnosti fyzické předávky klíčů od vozu a vedení jakýchkoli “papírových” záznamů.

Technický ředitel společnosti Xmarton Jan Pešek k nové spolupráci říká: “Spolupráce se společností Business Lease je pro nás jasným ověřením, že náš produkt zafungoval přesně tak, jak jsme očekávali. Právě s ohledem na tento segment trhu byla totiž jednotka Xmarton od začátku vyvíjena. Velice si vážíme této obchodní příležitosti a těšíme se na první zpětnou vazbu nových uživatelů.”

“Správa poolových flotil je oblastí, kde našim klientům dlouhodobě chybělo řešení, které by jim umožnilo efektivně flotily spravovat. Technické řešení od Xmartonu nám konečně umožnilo nabízet služby, které v sobě kombinují možnost automatizovaného monitoringu vozových parků s možností bezklíčového sdílení konkrétních aut. Z prvních ohlasů klientů, které hodnotí kladně zejména uživatelský komfort a detailní přehled o vozidlech očekáváme od těchto dvou nových služeb velký úspěch.” dodává Jakub Kostrba Mobility Solutions Manager v Business Lease.

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »