Baidu chce v březnu spustit chatovacího robota využívajícího umělé inteligence

Čínská technologická společnost Baidu plánuje v březnu spustit chatovacího robota, který bude podobně jako ChatGPT společnosti OpenAI využívat umělé inteligence. Informovala o tom s odvoláním na obeznámený zdroj agentura Reuters. Firma chce tuto službu spustit nejprve jako samostatnou aplikaci a postupně ji začlenit do svého vyhledávače.

Technologie ChatGPT s pomocí umělé inteligence vytváří texty na základě jednoduchých pokynů. Na základě obrovského množství dat se učí podobně jako člověk, jak odpovídat na výzvy uživatelů. Zatímco chatovací roboti se nyní v Číně zaměřují spíše na sociální interakci, systém ChatGPT si lépe poradí s odbornějšími úkoly, jako je programování nebo psaní esejů.

Baidu plánuje do výsledků vyhledávání na internetu začlenit obsah generovaný chatovacími roboty namísto pouhých odkazů, uvedl zdroj Reuters. Čínská firma se k věci odmítla vyjádřit.

Neziskovou organizaci OpenAI v roce 2015 spoluzaložil miliardář Elon Musk. V roce 2017 se s ní rozešel kvůli střetu zájmů mezi organizací a společností Tesla. OpenAI nedávno získala investici deset miliard dolarů (bezmála 219 miliardy Kč) od Microsoftu.

Společnost Baidu se snaží diverzifikovat své zdroje tržeb. Intenzivně proto investuje do technologií umělé inteligence, cloudových služeb, vývoje čipů a autonomního řízení. Na vývojářské konferenci minulý měsíc Baidu představila tři „tvůrce“ s umělou inteligencí, jejichž technologie jim umožňuje převzít roli scénáristy, výtvarníka nebo střihače.

TZ

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »
Generated by Feedzy