Aricoma Group kupuje Cloud4com

cloud4com cz

Aricoma Group, která patří do skupiny KKCG, oznámila, že prostřednictvím své dceřiné společnosti AUTOCONT koupila 100% podíl ve společnosti Cloud4com, která je jedním z největších nezávislých poskytovatelů cloudové infrastruktury v České republice.

Zástupci obou stran uzavřeli smlouvu, na jejímž základě se Cloud4com stává nedílnou součástí holdingu Aricoma. Strategickým výsledkem tohoto spojení je silný český dodavatel IT infrastruktury, který nabízí široké portfolio služeb pro malé a střední firmy. Do holdingu Aricoma přechází akcie, které zčásti dlouhodobě držel venture kapitálový fond Springtide Ventures a zčásti patřily zakladatelům společnosti Cloud4com. Ti se zároveň stávají členy managementu divize MidMarket společnosti AUTOCONT, která je jednou z firem patřících pod křídla Aricoma Group.

„Cloud4com je společnost, kterou dobře známe, protože jsme do ní jako do start-upu investovali již před čtyřmi lety prostřednictvím fondu Springtide Ventures. To, že jsme teď propojili tyto aktivity, nám jednak potvrzuje dobrou volbu na začátku, ale hlavně pomáhá naplňovat ambici stát se českou jedničkou v poskytování cloudových služeb,” říká Michal Tománek, investiční ředitel KKCG zodpovědný za pilíř informačních technologií.

Podle Milana Sameše, generálního ředitele Aricoma, tato další akvizice potvrzuje nastoupený trend konsolidace českého trhu IT služeb: „Skládáme efektivní holding z toho nejlepšího, co je na domácím trhu, a rozhlížíme se i za hranicemi.”

Tomáš Knoll, generální ředitel Cloud4com a jeden z jeho zakladatelů potvrdil, že majitelé hledali strategického investora, který bude zárukou dalšího rozvoje firmy, která patří k nejrychleji rostoucím společnostem poskytujícím cloudovou infrastrukturu u nás. „Dostali jsme několik nabídek, ale nakonec jsme se rozhodli pro Aricomu a to zejména kvůli unikátnímu regionálnímu pokrytí, které nabízí síť AUTOCONTu,” říká Knoll.

Aricoma Group a.s.

Holding zastřešuje společnosti AUTOCONT, Cleverlance, CAD studio, DataSpring,AEC a Cloud4com. Skupina zaměstnává téměř dvě tisícovky lidí a její celkové loňské tržby přesáhly 6,75 miliardy korun.

Napsat komentář