Alternativní energie i úspory za nákup paliv na Petrol Summit 2017

PETROLSUMMIT 17

Odborný kongres Petrol Summit se konal 2. listopadu a byl zaměřen především na využití alternativních energií v dopravě, hovořilo se ale i o nouzových zásobách ropných produktů, situaci na českém trhu nebo možných úsporách pro běžné spotřebitele.

O úsporách hovořil Vítězslav Grygar, partner sdružení spotřebitelů Licit. Ten zúčastněným představil nově vyhlášenou aukci pohonných hmot pro běžné spotřebitele. Nyní jako první v České republice vyhlašuje k 24. 11. 2017 aukci paliv. Dle Grygara je díky dražbě možné spotřebitelům zajistit cenu nižší o cca jednu až dvě koruny na litru paliva.

V první polovině Summitu dále vystoupil například Ing. Jan Mikulec, CSc., výkonný ředitel ČAPPO, který se zaměřil na porovnání historie a současnosti trhu pohonných hmot v České republice. Následným předmětem diskuse hlavních představitelů ČEPRO a.s., MPO, MERO ČR a.s. byla témata jako alternativní paliva a jejich předpisy nebo zvyšování nouzových zásob ropných produktů.

Druhá polovina akce se věnovala rozvoji alternativních energií v dopravě. Otázku, zda je ropa komoditou minulosti přišel zodpovědět Ing. Boris Tomčiak, investiční manažer Finlord, s.r.o. Tajemník Svazu dovozců automobilů pak objasnil míru poptávky po alternativních pohonech automobilů v České republice podle statistických údajů. Závěrem celé konference představili zástupci společností E.ON  Porsche a ČEZ své projekty věnující se oblasti e-mobility.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »