Akce v Poslanecké sněmovně

„Odpovědnost v digitálním světě“

V závěru měsíce listopadu 2024 se pod záštitou poslance Roberta Králíčka v Poslanecké sněmovny konala odborná konference „Odpovědnost v digitálním světě“. Organizace se ujala Asociace pověřenců ČR.

Široká odborná veřejnost na konferenci sledovala prezentace k tématům: právo na informace a virtuální prostor, možnosti kamerových systémů z mnoha různých pohledů, zvyšování ochrany infrastrukturních systémů, pravidla hry v kybernetické bezpečnosti, změny, hrozby a příležitosti v oblasti vedení spisové služby, elektronické prostředky pro vytváření důvěry, právo zůstat off-line, nové metody a procesy kybernetické obrany, odolnost před útoky zblízka, analýza rizik kybernetické bezpečnosti, ale také např. život v době robotů, jak udržet vládu nad AI a zachovat svět pro lidi.

Vynikající a velmi přínosné na všech příspěvcích bylo, že vycházely přímo z praxe a přednášející byli úžasně otevření a konkrétní. Za všechny bychom rádi připomněli zejména příspěvky, se kterými vystoupili přednášející: Monika Bendová, Luděk Nezmar, Dalibor Smažinka, Jan Frk, Tomáš Bezouška, Petr Gondek, Dušan Kalášek, Dalibor Vavruška, Pavel Čumpelík, František Janů a paní senátorka Daniela Kovářová.

„Školství a bezpečnost jako součást kritické infrastruktury“

Asociace škol kritické infrastruktury pod záštitou stínové ministryně školství paní poslankyně Berkovcové a paní poslankyně Knechtové připravila v Poslanecké sněmovně na počátku prosince 2024 odbornou konferenci „Školství a bezpečnost jako součást kritické infrastruktury“.

Konference se zaměřila na klíčové aspekty propojení vzdělávání a bezpečnosti v souvislosti s kritickou infrastrukturou. Podařilo se naplnit cíl vytvořit platformu pro výměnu zkušeností, nápadů a návrhů na zlepšení spolupráce mezi akademickou sférou, státními institucemi a odborníky z praxe.

Mezi tématy, která byla diskutována, patřila kritická infrastruktura, ochrana osobních údajů v souladu s GDPR, elektronická spisová služba, nové trendy v kybernetická bezpečnosti, fyzická bezpečnost žáků, studentů a zaměstnanců, ochrana měkkých cílů, revize informatiky v RVP pro základní školy jako základ profesních kompetencí v kritické infrastruktuře, aktuální organizační výzvy ve školství a využívání nových technologií včetně umělé inteligence ve výuce.

Zajímavé a poutavé vystoupení přednesli PhDr. Mgr. Dušan Kalášek – prezident Asociace škol kritické infrastruktury, z.s., Mgr. Marek Adler – ředitel ZŠ Be Open,

Asociace pedagogických pracovníků ČR, z.s., Mgr. Bc. Marianna Kubušová, Tomáš Bezouška – prezident Institutu pro správu dokumentů, z.s., Mgr. Vojtěch Kašpárek – koordinátor ICT ASKI, učitel informatiky, umělé inteligence, Ing. Jaroslav Vítek MBA – předseda Asociace pověřenců ČR, z.s., Ing. Petr Gondek – předseda Agentury rozvoje a podpory kritické infrastruktury, z.s, Ing. Magdaléna Náplavová, Ph.D. – AMBIS vysoká škola, a.s., vedoucí Katedry bezpečnostního managementu, Bc. Jaroslav Kocián – bezpečnostní manažer ve školství, J. K. safety, a.s.

-javtk-

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS  

​ 

Napsat komentář