Aimtec spouští nový content hub o Průmyslu 4.0

AIMagazine

Přesně 23 let uplynulo 23. července 2019 od založení společnosti Aimtec. Firma se rozhodla toto výročí oslavit symbolicky spuštěním nového content hubu AIMagazine pro odborníky z výroby, logistiky a IT v průmyslu. Navazuje tím na tradici stejnojmenného tištěného časopisu, který vydává už od roku 2002, nyní chce dát prostor především digitálu.

Nový digitální portál pro profesionály z průmyslu, ale i pro širší veřejnost společnost spustila v návaznosti na celkový obrat ve strategii AIMagazine. Do nynějška byla hlavní váha v tištěné verzi, nyní přichází content hub, kde bude zveřejňován zajímavý obsah o proměně výroby a průmyslu v souvislosti s trendy digitalizace a automatizace. Tištěná verze zůstává, nicméně se z ní stane spíše sborník toho nejzajímavějšího, co vyšlo on-line. Portál byl spuštěn symbolicky právě 23. července 2019, v den výročí založení firmy.

„Vloni prošel AIMagazine výraznou změnou. V jednu chvíli jsme dokonce řešili, jestli ho v jakékoli podobě vůbec dál vydávat,“ říká Zdeňka Linková, šéfredaktorka portálu a Communication Manager Aimtecu. Společnost se rozhodla v dlouholeté tradici firemního časopisu pokračovat, podmínkou ale byla změna, a ne zrovna malá. „Nejdříve jsme upravili tištěnou verzi – začali jsme jednotlivým číslům dávat témata a dali jim podobu, která odpovídá tonalitě a zaměření časopisu. Mnohem větším krokem je přerod na digitální portál a upozadění tištěné verze,“ dodává Linková a upozorňuje, že změna rozhodně není u konce. Dlouhodobým cílem je, aby byl AIMagazine plnohodnotným content hubem o Průmyslu 4.0. Plánuje se proto zapojení dalších firem do tvorby obsahu.

Novinkou, na kterou se mohou čtenáři těšit, jsou studie (whitepapers) s uceleným pohledem na konkrétní problematiku. Už nyní se připravuje první z nich. Podklady by pak měli na portálu nacházet nejen odborníci z průmyslu, ale například i studenti.

Digitální obsahový portál o Průmyslu 4.0, automobilovém průmyslu a informačních technologiích byl spuštěn v roce 2019. Jeho cílem je poskytovat odborníkům z výroby, logistiky a průmyslového IT zajímavé informace, ukazovat příklady z praxe, příběhy lidí z oboru i obecný pohled na změny, které s sebou přináší digitální revoluce. Navazuje na tištěný časopis, který společnost Aimtec vydává od roku 2002.

Obrázek: aimtecglobal.com

Napsat komentář