Acronis oznamuje investici od Goldman Sachs ve výši 147 milionů dolarů

Společnost Acronis oznámila získání investice ve výši 147 milionů dolarů od skupiny investorů vedené společností Goldman Sachs. Kapitálová transakce zvýšila hodnotu společnosti Acronis nad 1 miliardu dolarů a firmě umožní rozšířit svůj vývojářský tým v Singapuru, Bulharsku a Arizoně, vybudovat další datová centra a zajistit růst rovněž prostřednictvím akvizic. Acronis využije kapitálu také k akceleraci růstu na americkém trhu prostřednictvím distribučního partnerství zaměřeného na veřejný sektor.

Acronis nyní zaměstnává 1400 pracovníků v 18 zemích světa, jeho řešení využívá přes 5 milionů spotřebitelů a 500 000 firem včetně 80 % společností žebříčku Fortune 1000. Produkty kybernetické ochrany Acronis jsou zákazníkům dodávány prostřednictvím 50 000 prodejních partnerů a poskytovatelů služeb ve 150 zemích a více než 30 jazycích.

Sergej Beloussov
Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis

„Investice od Goldman Sachs je pro nás významným impulsem,“ uvedl Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis. „V roce 2018 Acronis dosáhl 20% růstu a v roce 2019 se růst zvýší na více než 30 % díky expanzi řešení Acronis Cyber Cloud, jehož obrat se více než zdvojnásobí. Nedávno jsme navíc uvedli Acronis Cyber Platform, jež umožňuje třetím stranám přizpůsobovat, rozšiřovat a integrovat naše řešení kybernetické ochrany dle potřeb jejich zákazníků a partnerů. Investice Goldman Sachs nám umožní urychlit produktový vývoj díky novým akvizicím a posílení dalších zdrojů.“

„Investovat do společnosti Acronis v této fázi rychlého rozvoje je pro nás velkou příležitostí,“ řekl Holger Staude, Vice President firmy GS Growth. „Trh s tradičním zálohováním a ochranou dat se mění díky inovativním řešením typu Acronis Cyber Protection dodávaným prostřednictvím širokého spektra prodejců a poskytovatelů služeb a představuje zajímavý potenciál.”

Napsat komentář