Acronis oficiálním AI partnerem fotbalového týmu A.S. Roma

Acronis AS Roma

Acronis, celosvětový lídr v řešeních ochrany dat nové generace, oznámil partnerství v oblasti technologie umělé inteligence – Official Artificial Intelligence Partner – s tradičním italským fotbalovým týmem A.S. Roma. Acronis poskytne římskému klubu řešení postavená na umělé inteligenci (AI) a strojovém učení (ML) ke zpracování klíčových informací za účelem optimalizace sportovních a obchodních procesů. Součástí partnerství budou i řešení kybernetické ochrany kritických dat a infrastruktur.

„Profesionální fotbal se neustále vyvíjí a my se nyní ocitáme v období, kdy rozhodujícím faktorem vítězné strategie je okamžitý přístup ke správným datům,“ řekl Franceso Calvo, Chief Operating Officer, A.S. Roma. „Avšak více důležitých dat také znamená větší rizika vyplývající z jejich ztráty. Proto jsme uzavřeli partnerství se společností Acronis nejen, aby nám pomohli analyzovat a zlepšovat kvalitu našich dat, ale také je efektivněji chránit. Být #CyberFit s Acronisem je pro nás velmi důležité.“

Hlavní těžiště partnerství spočívá na využití technologií AI a ML. Budou aplikovány jak v datových analýzách tak v mnoha řešeních, které A.S. Roma využívá k ochraně svých systémů. Jedním z těchto řešení je Acronis Cyber Protect, integrované řešení ochrany dat a kybernetické bezpečnosti postavené na AI. Vše, čím se organizace chrání před kybernetickými hrozbami a ztrátou dat, včetně zálohování a obnovy, ochrany před malwarem, a správy bezpečnosti, bude možné řídit z jediné konzole.

„Existence mnoha řešení pro ochranu před malwarem, zálohování apod. zanechává v IT infrastruktuře nejrůznější mezery, kterými mohou pronikat hackeři,“ řekl Jan-Jaap Jager, viceprezident společnosti Acronis. „Acronis Cyber Protect poskytuje organizacím jako A.S. Roma jistotu toho, že jejich data jsou zabezpečena a chod celé infrastruktury odolný proti výpadkům při každodenním provozu. Vedle ochrany bude Acronis spolupracovat i na analýze sportovních i obchodních dat s pomocí AI a ML technologií, což klubu se pomůže vyrovnat zejména s následky pandemie COVID-19.“

A.S. Roma je dalším sportovním klubem, se kterým Acronis navázal oficiální technologické partnerství. Ve fotbale takto spolupracuje například s kluby Inter Milán, Arsenal, Manchester City či Liverpool, ve Formuli 1 pak s týmem Williams. Více informací na https://acronis.sport.

Napsat komentář