OpenAI přidává do ChatGPT prohlížení webu a zvuk

OpenAI oznámila, že generativní platforma ChatGPT je nyní schopna surfovat na živém webu, což znamená, že její odpovědi již nebudou časově omezeny.

Podle OpenAI:

„Prohlížení je užitečné zejména pro úkoly, které vyžadují aktuální informace, jako je pomoc s technickým průzkumem, pokusy o výběr kola nebo plánování dovolené.”

Ne všechny webové stránky však budou pro systém OpenAI přístupné.

Poté, co webovým administrátorům poskytla možnost odhlásit se prostřednictvím souboru robots.txt, mnoho vydavatelů, zejména weby velkých jmen, to udělalo, a protože nástroje umělé inteligence se stále více používají, můžete očekávat více webů, které zablokují OpenAI v získávání jejich informací.

Miliony dalších pravděpodobně nebudou, což bude znamenat, že OpenAI bude mít nyní přístup k široké škále živých datových vstupů, což poskytne více kontextu pro jeho reakce.

Myslím, že hlavním rizikem je, že pokud odeberete všechny weby vydavatelů s vyšší kvalitou, datový fond OpenAI by se mohl více nakazit nekvalitním odpadem, což by mohlo ovlivnit použitelnost odpovědí, které v aplikaci dostanete. Ale na druhou stranu, ChatGPT je každopádně spíše doplňkový nástroj a měl by být křížově zkontrolován a upraven, aby vytvořil použitelný, čitelný a jedinečný obsah.

OpenAI říká, že procházení webu bude ode dneška zpřístupněno uživatelům Plus a Enterprise, další rozšíření přijde brzy.

Kromě toho OpenAI také zavádí nové možnosti hlasového a obrazového vyhledávání v rámci ChatGPT.

Takže nyní, namísto pouhého zadávání textových vstupů, budete moci položit ChatGPT svůj dotaz přímo a nechat si jeho odpověď přečíst automatickým hlasem.

Zdroj: socialmediatoday.com

 

Napsat komentář