Nový šéf ČT Souček bude brát 289 000 Kč měsíčně, o 47 000 víc než Dvořák

Nový generální ředitel České televize Jan Souček bude pobírat měsíční mzdu 289 000 korun, což je o 47 000 korun více, než dostával jeho předchůdce Petr Dvořák. Ujednání o mzdě je součástí smlouvy s novým šéfem ČT, kterou schválila Rada ČT.

Výši mzdy rada podle předsedy Karla Nováka stanovila jako šestinásobek průměrné mzdy v České televizi, která byla v srpnu 48 000 korun. Dvořák před šesti lety dostal mzdu 242 000 korun, což byl 6,8 násobek tehdejší průměrné mzdy ve firmě.

Součástí smlouvy se Součkem je rovněž roční bonus odpovídající desetinásobku měsíčního platu. Kritérii pro přiznání bonusu budou komunikace s radou, hospodaření ČT a plnění rozpočtu, úroveň TV vysílání, manažerské výsledky a dodržování právních norem a plánů.

Souček se ujme funkce na šestileté období na začátku října. Spolu s Dvořákem radu informovali o postupu předávání agendy. Mělo by být dokončeno do konce září, kdy končí Dvořák ve funkci.

ČT letos hospodaří s rozpočtem 7,4 miliardy korun. Její hospodaření by do budoucna mohlo zlepšit navýšení koncesionářského poplatku. Návrh takzvané velké mediální novely, na kterém se shodli zástupci vládní koalice, počítá s navýšením o 25 korun na 160 korun měsíčně od začátku roku 2025.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS 

​ 

Napsat komentář