Se stoupajícím používáním DM Instagram rozšiřuje testování alternativního umístění ikony zprávy v hlavním uživatelském rozhraní aplikace.
Na příkladu zveřejněném uživatelem @novellearts, někteří uživatelé nyní vidí ikonu DM uprostřed spodní funkční lišty v aplikaci. Což je v současné době místo, kde se nachází tlačítko pro vytváření „+“ u běžných příspěvků. Podle Mosseriho se „Zprávy se používají mnohem více než tlačítko pro vytvoření, takže testujeme umístění DM jak na prostřední pozici, tak na pozici dvě, kde na něj můžete stále přejet prstem. Uvidíme, jak to půjde.“
Někteří lidé tedy vidí ikonu DM uprostřed, zatímco jiní ji vidí na druhém místě v dolní funkční liště.
Tato verze byla spatřena při testování již v červenci, takže experiment s přesunem ikony DM je ve skutečnosti již nějakou dobu v provozu, i když se nyní zřejmě rozšiřuje na více uživatelů.
Což podle Mosseriho poznámky dává smysl. Postupem času se stále více interakcí na sociálních sítích přesouvá místo na DM, přičemž Mosseri tento posun zaznamenal již v roce 2022.
Přátelé mnohem více publikují do příběhů a posílají mnohem více DM než do Feedu. Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný příspěvek od přítele ve Feedu neunikne, přidejte si ho do oblíbených a bude se vám zobrazovat nahoře.
Instagram snaží do této změny opřít, a to i přidáním nových prvků, jako jsou poznámky ve schránce, které mají podpořit větší interakci s DM a usnadnit sdílení příspěvků prostřednictvím DM.
Protože i když se může zdát, že zasílání zpráv není hlavním zaměřením IG, nyní jím tak trochu je.
Podle Mosseriho v oznámení ze začátku tohoto roku: „Když si představíte Instagram, pravděpodobně si vybavíte kanál čtvercových fotografií. Ale to, jak Instagram funguje, se v průběhu let hodně změnilo, a když se podíváte na to, co lidé sdílejí a jak vyjadřují svou kreativitu, primárním způsobem, jak to dělají, jsou vlastně DM na Instagramu. V DM se v daný den sdílí více fotografií a videí než do Příběhů nebo do feedu.“
Takže více než to, co Mosseri zaznamenal v roce 2022, jsou nyní DM vlastně primárním kanálem pro zapojení uživatelů, přičemž hlavní kanál se stává spíše proudem doporučené zábavy podobným TikToku.
Změna jako taková pravděpodobně dává smysl, i když působí trochu nezvykle. Možná to vlastně není nutné, ale možná to pomáhá podpořit už tak rostoucí trendy.
Zdroj: socialmediatoday.com
Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS