ADAX Fond firemního nástupnictví novým vlastníkem Ekobalu Rožnov

Ekobal Rožnov

ADAX Fond firemního nástupnictví oznámil akvizici 100% podílu ve společnosti Ekobal Rožnov, výrobci ekologických papírových kelímků. Společnost, která za rok 2022 vykázala tržby ve výši 88,42 mil. Kč a zisk před zdaněním 13,94 mil. Kč, doplní diverzifikované portfolio fondu kvalifikovaných investorů.

Ekobal Rožnov, založený před více než 30 lety, je jediným českým výrobcem 100% ekologických papírových kelímků a víček. Roční objem produkce přesahuje 100 milionů kusů. Kelímky, vyrobené z kartonu speciálně vyvinutého ve Finsku, obsahují až o 90 procent méně plastu než běžné plastové kelímky, přičemž řada GreenCup je zcela bez plastu.

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat Ekobal Rožnov ve svém portfoliu,” řekl Václav Salač, výkonný ředitel ADAX. „Tato akvizice nám umožní posílit naši pozici na trhu ekologických obalových řešení a podpořit další rozvoj Ekobalu v souladu s jeho dlouhodobými hodnotami a udržitelným přístupem.”

Investiční a správní ředitel fondu ADAX David Fogad dodal: „Náš fond se specializuje na podporu firem s vysokým růstovým potenciálem, které potřebují efektivní pomoc s technologickým a obchodním rozvojem. Ekobal Rožnov je ideálním příkladem takového podniku.”

Na novou spolupráci se těší také jednatel společnosti Ekobal Rožnov Ondřej Vlach: „Akvizicí získává Ekobal silného českého partnera s globálním přesahem. Můžeme tak pokračovat ve svém zaměření na minimalizaci ekologické zátěže s cílem maximálně podpořit změnu ze stávajících plastových na papírové obaly u nových i stávajících zákazníků.”

Všechna produkce vzniká v rámci provozu firmy. Ekobal Rožnov tak může 100% zaručit kvalitu svých výrobků. Výrobní proces zahrnuje použití surovin z obnovitelných zdrojů, z certifikovaných finských lesů, a splňuje všechny národní i EU normy pro styk s potravinami. Provozem vlastní tiskárny, jež disponuje ofsetovým i flexotiskovým strojem německé výroby, může Ekobal Rožnov garantovat použití barev pro potravinářství i kvalitu tisku dle specifikací zákazníka. Patří mezi ně společnosti Kofola,Café+Co Delikomat, Bidfood, Primo a další.

Za rok 2022 Ekobal Rožnov vykázal tržby ve výši 88,42 mil. Kč a zisk před zdaněním 13,94 mil. Kč. Oproti roku 2021 tak došlo jak k nárůstu tržeb (71,83 mil. Kč), tak hospodářského výsledku (8 mil. Kč).

TZ

Napsat komentář